پروژه راه آهن تکنولوژی قطارهای شناور مغناطیس

ساخت وبلاگ
چکیده : اختصاصی از کوشا فایل پروژه راه آهن تکنولوژی قطارهای شناور مغناطیس دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت ... با عنوان : پروژه راه آهن تکنولوژی قطارهای شناور مغناطیس بخوانید :
اختصاصی از کوشا فایل پروژه راه آهن تکنولوژی قطارهای شناور مغناطیس دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

پروژه راه آهن تکنولوژی قطارهای شناور مغناطیس


پروژه راه آهن تکنولوژی قطارهای شناور مغناطیس

مقاله کامل بعد از پرداخت وجه

لینک پرداخت و دانلود در "پایین مطلب"

فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات: 22

 

چکیده

با شروع قرن بیستم به عنوان قرن سرعت و تکنولوژی طراحان سیستم ریلی به فکر طراحی سیستمی افتادند که از لحاظ تئوری محدودیتی در افزایش سرعت و اعمال نیرو نداشته باشد در این راستا قطارهای شناور مغناطیسی محصولی بوده است که در حدود نیم قرن تلاش آدمی را برای تکمیل و ارائه آن به جهانیان، به خود اختصاص داده است. در این مقاله سعی شده است تا به اختصار تکنولوژی‌های روز مطرح در دنیا معرفی و بررسی شوند. در انتها نیز اطلاعات تکمیلی اقتصادی قابل دسترس برای نویسندگان از پروژه‌های مختلف مطالعاتی و در دست اجرا در کشورهای مختلف ارایه شده است.

کلمات کلیدی

قطار شناور مغناطیسی، سیم پیچ‌های شناوری، سیم‌پیچ‌های هدایت، سیم‌پیچ‌های جلو برنده
مقدمه

با ورود انسان به قرن بیستم زمان و در نتیجه سرعت ارزش خود را بیشتر نمایان ساختند و آدمی را به پی‌جویی روش‌هایی برای افزایش سرعت و صرفه‌جویی در زمان وادار ساختند. صنعت راه آهن نیز از این مسئله مستثنی نبوده است. تحقیقات نشان داده است که دستیابی به سرعت‌های بالا Km/h 500 به وسیله سیستم‌های متداول سرعت بالا که از نیروی اصطکاک بین چرخ و ریل استفاده می‌کنند بسیار مشکل است. بنابراین کارشناسان برای دستیابی به سرعت‌های بالا در جستجوی روش‌های دیگری برای رانش قطار بوده‌اند. ایده استفاده از نیروی مغناطیسی در حدود صد سال پیش مطرح شد اما تحقیقات علمی و صنعتی دربارة آن از چهل سال پیش در آلمان و ژاپن آغاز شد. هم اکنون این دو کشور پیشرو در تکنولوژی ساخت قطارهای آزمایشی مغناطیسی می‌باشند که این تکنولوژی در حال اتمام مراحل آزمایشی و وارد شدن به مرحله تجارتی می‌باشد. جدول 1 محاسن و معایب استفاده از ایتن تکنولوژی جدید را نشان می‌دهد.

تاریخچه

جدول 2 موضوعات اهم انجام یافته در روند گسترش تکنولوژی قطارهای مغناطیسی را نشان می‌دهد:

تکنولوژی‌های تجارتی پیشرو

تکنولوژی عمل کننده در قطارهای مغناطیسی عمدتاً به دو بخش مکانیزم تأمین شناوری قطار و مکانیزم تأمین نیروی جلو برنده قطار تقسیم می‌گردد. در بخش اول که مکانیزم تأمین نیروی شناوری می‌باشد دو روش الکترودینامیک و الکترومغناطیس وجود دارد. اما مکانیزم نیروی جلوبرنده در دو روش فوق یکسان می‌باشد. ژاپن پیشرو در روش الکترودینامیک و آلمان پیشرو در روش الکترومغناطیس می‌باشند.

1ـ روش الکترودینامیک

شکل یک مقطع خط (U شکل) را نشان می‌دهد. در این روش نیروی شناوری از حرکت قطار نسبت به خط به وجود می‌آید. در دیواره خط دو نوع سیم پیچ شناوری و جلو برنده تعبیه گردیده است. در بدنه قطار نیز دو نوع سیم پیچ ابررسانا و مولد برق قطار تعبیه شده است. شکل دو مقطع عرضی سیم پیچ شناوری واقع در دیواره خط و سیم پیچ ابررسانا واقع در بدنه واگن را نشان می‌دهد. به سبب وجود میدان مغناطیسی در سیم پیچ ابررسانا و حرکت قطار در سیم پیچ‌های شناوری جریان القاء می‌شود. با گردش جریان در سیم پیچ شناوری (شکل 8) قطب‌های S و N در بالا و پائین یک طرف آن تشکیل می‌شود. در سیم پیچ ابررسانا نیز قطب N و S در طرفین آن تشکیل می‌شود. ترتیب تشکیل قطب‌ها طوری می‌باشد که قسمت بالای سیم پیچ شناوری، سیم پیچ ابررسانا را جذب و قسمت پائین سیم پیچ شناوری آن را دفع می‌کند. به این ترتیب نیروی شناوری تأمین می‌شود.


دانلود با لینک مستقیم


پروژه راه آهن تکنولوژی قطارهای شناور مغناطیس
کوشا فایل...
ما را در سایت کوشا فایل دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت: 16:02