مقاله کلیات بودجه و نقض دولت در اقتصاد

ساخت وبلاگ
چکیده : اختصاصی از کوشا فایل مقاله کلیات بودجه و نقض دولت در اقتصاد دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت . ... با عنوان : مقاله کلیات بودجه و نقض دولت در اقتصاد بخوانید :
اختصاصی از کوشا فایل مقاله کلیات بودجه و نقض دولت در اقتصاد دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

مقاله کلیات بودجه و نقض دولت در اقتصاد


مقاله کلیات بودجه و نقض دولت در اقتصاد

لینک پرداخت و دانلود در "پایین مطلب"

فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 48

نظام            اجزاء

نظام اجتماعی             مجموعه نقشها

                                            دوره ابتدایی

دولیت و سیر تحول وظایف آن

                                           تحولات صنعت

  نظام سیاسی- مجموعه‌ای از نقشها که برای ایجاد امنیت در جامعه بوجود می‌آید و در مواقع ضروری نیز می‌تواند از خشونت نیز استفاده کرد.

                                                                          1- ایجاد امنیت

از نظر سنت‌آگوستین        منشاء اصلی تشکیل دولت     2- نظم و قانون

                                                                         3- عدالت

 

دولت که نهاد اصلی و پایه در هر سیستم سیاسی است زمینه اصی عملکرد بودجه می‌باشد برحسب تحولاتی که در زندگی اقتصادی جوامع روی داده حدود و وظایف دولت‌ها هم تغییر کرده‌است.

هرقدر دولت‌ها در برابر جامعه وظایف بیشتری را عهده‌دار گردند به همان نسبت مالیه عمومی و بودجه اهمیت بیشتری پیدا کرده‌است و دامنة قوانین مالی وسیع‌تر می‌گردد، هنگامی که گروهی از افراد شیوه دفاع خود را در غالب سازمان متشکل کرده‌اند دولت پا به عرصه وجود نهاده‌است.

( شیوه زندگی که دولت در ایجاد آن کوشش کند)

سنت‌آگوستین می‌گوید اگر از دولت عدالت برداشته شود هیچ فرقی بین دولت و یک دسته دزد نیست زیرا گروه دزدان نیز درای رئیس و فرمانروایی هستند، دزدان با یکدیگر سوگند وفاداری خورده‌اند و غنائم طبق قانون بین آنها تقسیم می‌شود و اگر توفیق یابند که مال ومنال خود را افزایش دهند سرزمینهایی را که تصرف کند بصورت دولت درمی‌آید با این تفاوت که در مرحله قبلی یاغی و قانون‌شکن لقب می‌گرفتند و در وضع جدید خود قانون را در دست دارند.

 

دوره ابتدایی( سیستم فئودال)

در قرون وسطی مالیه عمومی در واقع مالیه خصوصی پادشاهان و دستگاه فئودال بود، هزینه دستگاه فئودال از عواید اتفاقی، حقوق، کمکها، باج، و مالیاتها تأمین می‌شد انجام خدمات عمومی و اجتماعی جزوء وظایف کلیساها و اشخاص و طبقات مختلف بود.

 

تحولات صنعت

تحولات عمیق و بزرگ اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در اروپا در قرن 16 به یکباره همه مفاهیمی که در گذشته درباره مسائل اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و همچنین مسائل علمی و فلسفی وجود داشت از بین برد و مفاهیم تازه‌ای را جانشین آن ساخت از جمله وسعت یافتن حدود و دامنه وظایف و تکالیف دولت و در نتیجه افزایش اهمیت نقش مالیه در سازمان حکومت بود.


دانلود با لینک مستقیم


مقاله کلیات بودجه و نقض دولت در اقتصاد
کوشا فایل...
ما را در سایت کوشا فایل دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 9 اسفند 1395 ساعت: 14:33