دانلودتحقیق درمورد قبرس 34 ص

ساخت وبلاگ
چکیده : اختصاصی از کوشا فایل دانلودتحقیق درمورد قبرس 34 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت . لینک د... با عنوان : دانلودتحقیق درمورد قبرس 34 ص بخوانید :
اختصاصی از کوشا فایل دانلودتحقیق درمورد قبرس 34 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 53

 

مقدمةکلی

قبرس در گوشة شرق دور متعلق به دریای مدیترانه قرار گرفته است، یعنی در شمال ترکیه، شرق سوریه، از جنوب مصر و غرب آن یونان است.

بعلت موقعیت جغرافیایی استراتژیکی که دارد یک نقطة مرکزی میان شرق و غرب ، شمال و جنوب است.

فضایی حدود km2 251/9 را در بر می گیرد. و سومین جزیرة بزرگ مدیترانه محسوب می شود، طول مدیترانه ای آن حدود 225 کیلومتر است در حالیکه بیشترین عرض آن 97 کیلومتر است. و خط ساحلی آن حدود km700 می باشد.

جمهوری ترکیه در قبرس شمالی 38 درصد جزیره را با فضایی حدود sq.km 355/3 می پوشاند، که بخش شمالی جزیره و حدود km200 از خط ساحلی را در برمی گیرد.

موقعیت استراتژیکی این منطقه در چهار راه تمدن و میان سه منطقة مهم شاید مهمترین عامل در معروفیت و سابقة آشفتگی و سرکشی و حمله در جزیره باشد. اما این تاریخچة حمله، به جزیره ثروت و میراث بسیاری بخشیده است. در واقع این زمان تاریخی یک فاصلة 9000 ساله است شامل مهاجرت بشر، تأثیرات فرهنگی ، وضعیت های هنری مذاهب زندگی و اهداف سیاسی و فاتحانه بود. و این میراث دراز مدت ماهیت و هویت جزیره شکل گرفت.

وقایع فوقالعاده پیروزی ها و تمدنی که جزیره با آن مواجه شد، بقایا و فصل تاریخی عمده ای را بر جای گذاشت لوح های باستانی ، مقبره های قدیمی ، عتیقه های برنزی و سنگی ، نمایش های رومی و یونانی و عبادتگاهها ، کلیساهای بیزانس و کلیساهای قرون وسطی و قلعه های Venetians و مساجد و حرمهای به جا مانده از دوران عثمانی و همچنین آثار باقی مانده از دورة استعمار انگلیس ، متعلق به آن دوره است.

نقشه برداری از قبرس محصول زمین شناختی و شرایط آب و هوایی آن ، نشان دهندة ثروت فراوان این منطقه و دلیل تفاوت آن است. در فضای جغرافیایی کوچک اطراف جزیره ، محققان و دانشمندان جغرافیا می توانند شاهد قله های پوشیده از برف کوههاع پدیده های آتشفشانی ، دشت ها و فلات ها تپه ها و صخره ها، اشکوب ها و تل ها و چشم انداز Karstic باشند. این جزیره یکی از بهترین شرایط آب و هوائی مدیترانه را دارد با زمستانهای نسبتاً مرطوب و گاهی خشک و تابستانهای داغ یا آفتابی که بوسیلة آب و هوای دریا اعتدال می یابد.

قبرس اگر چه اندازة بسیر کوچکی دارد اما شامل انواع گیاهان و انواع جانوران می شود.

18% از کل کشور را جنگل ها پوشانده اند.

وضعیت جغرافیایی قبرس ، یعنی واقع شدن در شرایط آب و هوائی آفریقای شمالی و شرایط آب و هوائی سرد اروپا شمالی ، برای انواع گیاهان منطقه مطلوب است، همچنین یک توقفگاه مناسب برای پرندگان مهاجری است که از شمال به جنوب و یا برعکس مهاجرت می کنند، می باشد، البته قبرس ، پرندگان مقیم کمتری دارد و بیشتر انواع آن ها در فصل تابستان یا زمستان از آنجا می روند. همچنین پرندگان مخصوص این منطقه از جمله انواع بلبل در تمام سراسر اروپا هم یافت نمی شود، همچنین انواع حیوانات ، مارها و قوچ کوهی این منطقه منحصر به فرد هستند.

38% این منطقه در بخش شمالی را می توان گفت کشف نشده است. و هیچ ارزش توریستی ندارد . همگی می دانند که در سال 1974 این جزیره تقسیم شد. ترکها تمام منطقه زیبا و حاصلخیز آنرا اشغال کردند اما فضاهای ساحلی Limassoi , paphos دست نخورده باقی ماند. در واقع می توان گفت که این نوعی کشف تویستی Famayosta , Kyrenia می باشد:

این منطقه در قسمتی که به یونان نزدیک می شود از لحاظ سرگرمیهای سیاسی بسیار معروف است و از سال 1974 با تحریم کردن منطقه شمالی باعث حفظ مناطق اشغالی و بقیه جزایر مارتینک شد. این کار مثبت فقط به نفع خود آنها بود. فدائیان با وفای پرورش داد که می توانستند هر ساله در مناطق مختلف آب و هوایی این منطقه وجوّ مساعد آن به تفریح بپردازند. این منطقه با بازسازی صنایع توریستی در بخش جنوبی مشاغلی بسیاری ایجاد نمود که چشم اندازهای زیبای آنرا با خیابان بندی از شکل انداخت و در عوض


دانلود با لینک مستقیم


دانلودتحقیق درمورد قبرس 34 ص
کوشا فایل...
ما را در سایت کوشا فایل دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 9 اسفند 1395 ساعت: 14:33