پاورپوینت رعایت انصاف افشای اطلاعات و روندهای آینده در حسابداری پریچهراحمدیهانیه احمدی

ساخت وبلاگ
چکیده : اختصاصی از کوشا فایل پاورپوینت رعایت انصاف افشای اطلاعات و ر... با عنوان : پاورپوینت رعایت انصاف افشای اطلاعات و روندهای آینده در حسابداری پریچهراحمدیهانیه احمدی بخوانید :
اختصاصی از کوشا فایل پاورپوینت رعایت انصاف افشای اطلاعات و روندهای آینده در حسابداری پریچهراحمدیهانیه احمدی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )

تعداد اسلاید : 68 اسلاید


 قسمتی از متن .ppt : 

 

رعایت انصاف ، افشای اطلاعات و روندهای آینده درحسابداری

استاد : جناب آقای دکتر صفری

ارائه دهندگان : پریچهر احمدی . هانیه احمدی

1

مطلوبیت در گزارشگری

بدست می‌آید با

رعایت انصاف

بی‌طرفی

لازمه‌اش

بدست می‌آید با

رعایت انصاف

راست‌گویی

لازمه‌اش

در امریکا

در انگلیس

مطلوبیت در گزارشگری

3

انصاف بعنوان بی طرفی در گزارشگری

اصل بی‌طرفی Scott: مقررات و رویه‌های حسابداری باید مطلوب و عاری از سوء‌گیری باشد یعنی منافع گروه خاصی را تامین نکند.

فرض بی‌طرفی موسسه آرتور اندرسن: فرض اساسی(زیربنای اصول) بوده که بیان می‌دارد که گزارشات حسابداری بایستی حقوق اقتصادی و منافع همه بخشهای استفاده‌کننده را به نحو مطلوب تامین نماید.

ویژگی کیفی رعایت انصاف Patilo: حسابداری یک نهاد اجتماعی است و در برابر جامعه مسولیت دارد. بنابراین در تعیین قواعد و مقررات حسابداری بایستی ویژگی کیفی رعایت انصاف مدنظر قرار گیرد. رعایت انصاف خود شامل عدالت، حقیقت و مطلوبیت میشود.

از نظر تاریخی: انصاف ≠ محافظه کاری: یعنی انصاف را از روی واژه رقیب تعریف کرده‌اند. اما مشکل اینجاست که در طول زمان، تئوریسن ها نتوانستند از خود محافظه کاری هم تعریف جامع و روشن ارائه نمایند. چون تعریف محافظه کاری به استفاده کنندگان گزارشات حسابداری برمی‌گردد که بسیار متنوع بوده و نیز هدفها یا خواست‌های متفاوت از شرکت دارند. در تعریف محافضه‌کاری فقط گفته شده است که: حفظ منافع گروهی خاص

Skinner: گزارشات حسابداری زمانی سودمند است که منصفانه باشد یعنی سوء‌گیری به نفع گروه خاصی از استفاده‌کننده نداشته باشد. اسکینر انصاف را بر اساس سودمندی در تصمیم‌گیری تعریف میکند.

Lee: اطلاعات زمانی منصفانه است که براساس مدارک معتبر و قابل تائید تهیه شده باشد و ضمنا منافع گروه خاصی (که با زیان زدن به منافع گروه‌های دیگر ممکن میشود) را لحاظ نکند.

دیدگاه حاکم در امریکا

نتیجه‌گیری: بی‌طرفی تعریف ثابت یا روشنی تا کنون نداشته است. پس مرز انصاف و گزارشگری منصفانه نیز قابل تعیین نیست. با این وجود، همچنان انصاف یکی از مواردی است که بر رعایت آن در تهیه اطلاعات تاکید میشود

راهکار عملی تا تعریف شدن دقیق انصاف

در فضای کنونی امریکا، تئوریسین‌ها، بی‌طرفی را رعایت کردن استانداردهای حرفه‌ایی می‌دانند. آنها معتقدند که اگر مدیری منصف باشد و بخواهد گزارشگری منصفانه کند آنگاه برایش فرقی نمی‌کند که رویه‌های تهیه یک گزارش مطلوب را خودش تعیین کند یا که گروه معتبر دیگری آنها را به وی توصیه کند. این یعنی بی‌طرفی در تهیه گزارشات و نتیجه‌ آن نیز رعایت انصاف است.

دلیل ادعای فوق، بند اظهارنظر حسابرسان می‌باشد: آنها برای گزارشاتی که مطابق با استانداردها باشند عبارت به نحو مطلوب ارائه می‌کند را بکار می‌برند. یعنی مطلوب بودن که لازمه آن منصفانه بودن و منصفانه بودن که لازمه آن بی طرف بودن است، در رعایت استانداردها دیده میشود.

بی‌طرفی-دیدگاه حاکم در امریکا


دانلود با لینک مستقیم


پاورپوینت رعایت انصاف افشای اطلاعات و روندهای آینده در حسابداری پریچهراحمدیهانیه احمدی
کوشا فایل...
ما را در سایت کوشا فایل دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : جمعه 26 خرداد 1396 ساعت: 16:31