مقاله درمورد حشره شناسی

ساخت وبلاگ
چکیده : اختصاصی از کوشا فایل مقاله درمورد حشره شناسی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت . لین... با عنوان : مقاله درمورد حشره شناسی بخوانید :
اختصاصی از کوشا فایل مقاله درمورد حشره شناسی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

مقاله درمورد حشره شناسی


مقاله درمورد  حشره شناسی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 16

 

مقاله:

حشره شناسی

گروه بندی حشرات

بند لیسه داران و آرواره داران تقسیم می شوند.

کلیسه داراشامل :

عقرب ها

رتیل ها

عنکبوتیان

کنه ها

 مایت ها

می باشند.

آرواره داران شامل:

شپش ها

ساس ها

کک ها

پشه های آنوفل

پشه خاکی

مگس

شگرد مورچه های جوان در مواجه شدن با دشمنان

زیست‌شناسان آمریکایی در تحقیقی تازه‌ دریافته‌اند که مورچه‌های قرمز جوان برای دفاع از خود در برابر حمله دشمن خود را به مردن می‌زنند.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تحقیقات این محققان نشان داده است که مورچه‌های مسن‌تر از این ترفند مورچه‌های قرمز کارگر و جوان برای دفاع از خود در برابر حملات کلونی‌های همسایه از استراتژی موثری استفاده نمی‌کنند، بلکه بیشتر یا فرار می‌کنند و یا مقابله به مثل می‌کنند.این پژوهشگران دریافتند تاکتیک مورچه‌های جوان باعث می‌شود که چهار برابر بیشتر از مورچه‌های مسن شانس نجات یافتن پیدا کنند. به این ترتیب مورچه‌های جوان قادر خواهند بود زنده بمانند و تناسب کلونی ملکه را حفظ کنند.این پژوهشگران دریافتند مورچه‌هایی که چند روز سن دارند در برابر حمله دشمن خود را به مردن می‌زنند، مورچه‌هایی که چند هفته سن دارند معمولا در صورت حمله می‌گریزند و بالاخره مورچه‌هایی که چند ماهه هستند و از همه مسن‌تر محسوب می‌شوند، می‌ایستند و مبارزه می‌کنند.

مورچه‌های جوان می دانند چون رشد فیزیکی کاملی نداشته‌اند، اگر وارد مبارزه شوند؛ مطمئنا از پای در خواهند آمد؛ در نتیجه، با این تاکتیک زنده می‌مانند و به این ترتیب به افزایش رشد کلونی خود کمک می کنند.رشد کلونی برای نجات و حفظ تناسب کلونی ملکه حائز اهمیت است.نتایج این پژوهش در مجله Naturwissenschaften منتشر می‌شود. زیست‌شناسان آمریکایی در تحقیقی تازه‌ دریافته‌اند که مورچه‌های قرمز جوان برای دفاع از خود در برابر حمله دشمن خود را به مردن می‌زنند.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تحقیقات این محققان نشان داده است که مورچه‌های مسن‌تر از این ترفند مورچه‌های قرمز کارگر و جوان برای دفاع از خود در برابر حملات کلونی‌های همسایه از استراتژی موثری استفاده نمی‌کنند، بلکه بیشتر یا فرار می‌کنند و یا مقابله به مثل می‌کنند.

این پژوهشگران دریافتند تاکتیک مورچه‌های جوان باعث می‌شود که چهار برابر بیشتر از مورچه‌های مسن شانس نجات یافتن پیدا کنند. به این ترتیب مورچه‌های جوان قادر خواهند بود زنده بمانند و تناسب کلونی ملکه را حفظ کنند.این پژوهشگران دریافتند مورچه‌هایی که چند روز سن دارند در برابر حمله دشمن خود را به مردن می‌زنند، مورچه‌هایی که چند هفته سن دارند معمولا در صورت حمله می‌گریزند و بالاخره مورچه‌هایی که


دانلود با لینک مستقیم


مقاله درمورد حشره شناسی
کوشا فایل...
ما را در سایت کوشا فایل دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 19 ارديبهشت 1396 ساعت: 22:12